+389 46 255 600, +389 72 255 600 08:00 - 17:00
од 590
*****
6
ALL
превоз

Положба
Хотелот се наоѓа во областа Gundogdu 12км од Side и Manavgat и 55км од аеродромот во Анталија.

Сместување
Вкупен број на соби 442 со шест блокови.
Економски стандардни соби (21m², една спална соба, едно купатило, макс. 2+1 лица),
Стандардни соби (24m², една спална соба, едно купатило, макс. 2+2 лица),
Фамилијарни соби со кревети на спрат (24m², една поголема спална соба со кревет на спрат, едно купатило, макс. 2+2 лица),
Фамилијарни соби (32m², две спални соби со врата измеѓу, едно купатило, макс. 4 лица) и соби за хендикепирани лица.

Сите соби се со приватно купатило со туш, фен, централен клима уред кој работи според временските услови, мини бар (се дополнува секој ден со вода и безалкохолни пијалоци),сет од кафе и чај, сеф (се доплатува), сателитска телевизија и музички канали, балкон.

Услуга
All inclusive – шведска маса со појадок, доцен појадок, ручек, вечера, утрински и попладневни закуски, бифе доцна на полноќ, сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10:00- 24:00 часот, сладолед во бар за закуски за време на одредени часови, Patisseries, A’la Cartе ресторани со претходна резервација и еднаш за време на престојот. Не е вклучено : сите видови на увозни пијалоци, специјални вина, сите флаширани пијалоци и пијалоци во лименка, енергетски пијалоци, свежи овошни сокови, послуга во соба, пијалоци во Disco.

Содржини
Главен ресторан со шведска маса, A’la Carte ресторани : Турска кујна, Италијанска кујна, Медитеранска кујна и кујна од Далечниот Исток, барови околу хотелскиот комплекс. Доктор, бебиситер, услуги за перење и пеглање, фризер, телефон, факс, интернет, шопинг центар, рент а кар дополнително се наплатуваат. WI – FI интернет конекција во општи области се бесплатни.

Плажа
Хотелска приватна песочна плажа, со бесплатни лежалки, чадори и пешкири на плажа.

Спорт и забава
Надворешни и внатрешни базени за возрасни и деца , лизгалки на вода, фитнес центар, тениски терени, Турска бања, сауна, пинг- понг. Дополнително се наплатуваат : спортови на вода, билијард, куглање, компјутерски игри, центар за убавина и масажа, осветлување за тениски терени и часови по тенис. Забавни програми во текот на денот, натпревари на плажа и покрај базен, навечер шоу програми. Мини клуб за деца од 4 -12 години со различни активности и програми.

 

Галерија

Ценовник

Пакет аранжмани со 6,7,8,9,10,11,12,13,14 ноќевања
Контактирајте не за целосна калкулација со наведен датум на патување.

vis/j

Сподели со пријателите:
Положба
Хотелот се наоѓа во областа Gundogdu 12км од Side и Manavgat и 55км од аеродромот во Анталија.

Сместување
Вкупен број на соби 442 со шест блокови.
Економски стандардни соби (21m², една спална соба, едно купатило, макс." data-share-imageurl="">